Kuchnia we Włoszech

Kuchnia włoska należy do niezwykle modnych kuchni świata. Jej szczególny styl to zasługa lokalnych sposobów produkcji, znakomitych surowców, również oryginalnych i niepowtarzalnych ceremoniałów przygotowania i podawania posiłków.

Włoska kuchnia łączona jest w Polsce z makaronem i pizzą, jednak, jak się okazuje, nawet przy przygotowywaniu tych bazowych posiłków popełniamy sporo błędów, przede wszystkim jeżeli chodzi o rozgotowywanie makaronów.Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Tymczasem we Włoszech makaron to pierwsze danie. Polacy przychodzą do restauracji włoskiej w Szczecinie i niejednokrotnie najadają się makaronem, uważają go jak danie kluczowe. W Polsce bezustannie najpopularniejsze jest przychodzenie na makaron, względnie pizzę, traktując je jak prędki obiad.Włosi sądzą, że makaron powinien być nieco okryty sosem, który nie może ściekać na dół naczynia, powinien też być przygotowany z najlepszych komponentów.

restauracja

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

Restauracja włoska w Szczecinie prócz makaronów serwuje także pizzę – zajrzyj. Upodobania konsumentów przeobraziły się w ciągu poprzednich paru lat. Bez wątpienia, najlepszą pizzę wypieka się w wyjątkowym piecu, ale nie jest to łatwe. Pizza (pizza kielce) powinna być wypiekana w piecu nagrzewanym drzewem, jej smak jest w takim przypadku unikalny (taka pizza w il Vicolo). Jedzenie włoskie, to nie jedynie makarony i pizza. Coraz to więcej osób rozpoczyna łączyć włoską kuchnię z produktami morza i mięsem. Każdy winien skosztować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być w najwyższym stopniu średni stopień wysmażenia, bo wysmażony stek traci na jakości.

Restauracja włoska w Szczecinie po posiłku oferuje wspaniałe włoskie desery, do jakich podaje się espresso. Nadzwyczaj entuzjastycznie jest zamawiana również kawa latte. Wspaniała kawa jest zakończeniem posiłku.
Fundamentem włoskiej kuchni są stale świeże składniki, nie da się ich podrobić przeciętnymi zamiennikami – wejdź na stronę. Zastosowanie tańszych zamienników gorszej jakości powoduje, że kuchnia zaprzepaszcza włoskiego ducha. We włoskiej restauracji w Szczecinie dostaniemy zupełne menu i dania przyrządzone przez fachowych kucharzy, w przyjemnej aurze.