Dobra kawa w swoim domu

Pewno nie raz piłeś smakowitą, pachnącą kawę w ulubionej kawiarni. Aczkolwiek dobrą, prawdziwą kawę możesz wykonać także w domowym zaciszu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w niezbędne akcesoria do parzenia kawy. Oczywiście przyda Ci się też właściwa kawa, bo bez niej nie zaparzysz smacznego napoju.

kawa, parzenie

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Do zaparzenia wybornej kawy naturalnie praktyczne okażą się kafetiery włoskie. Kawiarki są bardzo słynne nie tylko we Włoszech, lecz także w Szwecji albo USA. Kafetiery odróżniają się od siebie wieloma czynnikami, między innymi ceną, wielkością czy materiałem użytym do wykonania. Do wyboru posiadamy na przykład kawiarki wykonane z aluminium lub (program do obsługi transportu) ze stali. Najbardziej polecane są kawiarki wykonane z aluminium, są one stworzone ze zbadanego i certyfikowanego stopu, wobec tego posiadamy pewność, iż są bezpieczne dla zdrowia. Oryginalne Kafetiery włoskie także są wykonywane z aluminium. Pożądane byłoby pamiętać, że kawa sporządzana w kawiarce jest mocniejsza niż ta z ekspresu.

Każdy pasjonat aromatycznej, prawdziwiej kawy winien posiadać także zaparzacze do kawy. Stosowny zaparzacz do kawy nie kosztuje wiele, możemy go nabyć już w granicach 100-150 złotych. Kawa z zaparzacza jest ogromnie aromatyczna i ma istotnie cudowny smak, na domiar tego nie ma szkodliwego kawowego pyłu. W sklepach odnajdziemy aktualnie przeróżne modele zaparzaczów, zwykle ze stali czy z aluminium.

parzenie kawy

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Zaparzacze do kawy posiadają także rozmaitą pojemność, niektóre zezwolą nam na szykowanie jednej kawy, inne na przygotowanie kawy dla czterech albo nawet sześciu ludzi. Wskazane jest zaopatrzyć się w dobry, jakościowy zaparzacz do kawy, ponieważ taki starczy nam na multum lat ( je tutaj). Zarówno sklepy online, jak także stacjonarne mają rozległy asortyment zaparzaczy do kawy, i także innych akcesoriów poświęconych do jej parzenia, takie jak dzbanki do kawy, eskpresy lub również gustowne filiżanki i łyżeczki.