Tort, czyli wypiek, który powinien udekorować stół w czasie istotnych uroczystości familijnych z udziałem dzieciaków w roli głównej

Maluchy bywają bardziej bardziej wymagającymi degustatorami niż ich dojrzali rodzice. Jeżeli strawa będzie nazbyt gorzka, a nawet nazbyt słodka, to nadgryziona porcja niewątpliwie wyląduje w koszu na odpadki. Oprócz walorów smakowych i wzrokowych, liczą się także walory odżywcze.

tort urodzinowy dla dziecka

Autor: Samantha Caudle
Źródło: http://www.flickr.com
Specjaliści od reguł dobrego żywienia biją na alarm, bo pierwszaki spożywają zbyt dużo słodyczy, które jeszcze poza tym popijają oranżadami z dodatkiem sztucznych barwników i pozostałych polepszaczy, czyli jednym słowem, z całą tablicą Mendelejewa. Z tej przyczyny owo niezdrowe pożywienie ma zostać wycofane ze szkolnych sklepów.

Trudno wyobrazić sobie, aby dziecko miało zupełnie zrezygnować ze spożywania słodkości. W końcu świętowanie uroczystości familijnych bez tortu byłoby kompromitacją. Zorganizowanie przyjęcia warto zatem rozpocząć od odnalezienia cukierni, która w taki sposób przygotowuje torty dla dzieci, żeby były smaczne i bez dodatku nienaturalnych składników. Dopiero taki wypiek będzie odpowiedni dla maluchów a i na pewno zadowoli kubki smakowe samych dorosłych.

Czy to będzie Wałbrzych, czy też inne miasto usytuowane na terenie ojczyzny, reguła staranności w doborze składników zawsze i wszędzie działa. Zresztą nie tylko ona. W branży cukierniczej liczy się również zmysł estetyczny. Przed laty można było spokojnie przygotować całkiem zwyczajny tort w kształcie koła albo ewentualnie kanciasty. Obecnie torty dla dzieci są prawie dziełami sztuki. A nim może być gród groźnego rycerza albo samochód z zadowoloną buzią. Zresztą w internecie aż roi się od fotografii, które publikują tak cukiernie, jak i kulinarnie uzdolnione rodzicielki.

tort urodzinowy

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Bez ustanku poszerza się również zakres składników, które można użyć. Prawdziwym przebojem staje się możliwość posłużenia się gotową masą cukrową, którą można swobodnie kształtować.

Czy chcesz może mieć link do strony opakowania foliowe producent, gdzie oczekują na Ciebie kolejne teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

W sklepach można dostać słodkie dodatki w postaci kokosu czy polew truskawkowych do błyskawicznego przygotowania. Duży asortyment przekonuje niektóre matki do samodzielnych eksperymentów kucharskich, pomimo tego że w takich miastach jak Wałbrzych czy Wrocław cukierni nie brakuje. A i mieszkanki wiosek nie mają mieć zbyt wielu powodów do marudzenia – nawet w niedużych mieścinach dostęp do słodyczy w żadnym razie ograniczony nie bywa.