Wpływ dobrego odżywiania na nasz organizm. Kilka zbawiennych dla nas produktów – czytaj więcej

W dzisiejszych czasach każdy chce się zdrowo odżywiać i mieć pewność, iż artykuły, które je są wysokiej jakości. W obecnej erze świadomego odżywiania chcielibyśmy również, aby to co dostarczamy naszemu ciału, nie jedynie zaspokajało zapotrzebowanie ilościowe, ale także zapewniało dodatkowe właściwości, przede wszystkim zdrowotne. Sklepy ze zdrową żywnością posiadają rzeczywiście spory asortyment, warto poznać niektóre z tych zbawiennych produktów.

Jednym z takich artykułów może być ostropest plamisty. Jest to specyfik pochodzenia roślinnego, jaki ochrania szczególnie naszą wątrobę. Posiada on działanie antytoksyczne, które pomaga przy leczeniu wątroby na przykład w przypadku zatruć alkoholem. Przy tym wspiera regenerację tego organu. Łagodzi skutki długotrwałego leczenia farmakologicznego, jakie jak wiemy osłabia naszą wątrobę. Do tego chroni przed rakiem zapobiegając podziałowi komórek nowotworowych. Po ten specyfik sięgają także panie, które walczą z endometriozą. Jeśli chodzi o sposób stosowania, to ostropest plamisty mielony możemy dodawać chociażby do herbaty, albo przyjąć jako napar. Używa się około dwie łyżeczki dziennie, a przykładowa długość kuracji to około miesiąc.

olej

Źródło: ekoj.pl

Będąc w jednym z tego typu sklepów ze zdrową żywnością, warto nabyć dobry dla organizmu olej kokosowy zimnotłoczony . Ma on niesamowicie dobroczynne właściwości. Wspomaga walkę z nadwagą, przyspieszając metabolizm. Doskonale wpływa na układy odpornościowy i nerwowy. Nie powoduje reakcji alergicznych. Oprócz tego zastępuje dużo kosmetyków, jak kremy do twarzy, balsamy nawilżające czy maski do włosów, świetnie sprawdzając się jako naturalnego pochodzenia zamiennik kosztownych i często chemicznych specyfików kosmetycznych. Nie ma problemu ze stosowaniem, gdyż jest on dobry w smaku i sprawdzi się w kuchni do doprawiania sałatek, do smażenia czy pieczenia.

Jeszcze jednym ciekawym produktem są nasiona chia, czyli szałwii hiszpańskiej. Szybką zyskują na popularności. Nie jest to dziwne, bo są bardzo zdrowe, prawie jak zdrowy ostropest plamisty mielony. Posiadają całą masę substancji odżywczych, wpływających korzystnie na ciało oraz mózg.

Jeżeli opisywany materiał okazał się dla Ciebie ciekawy, nie zwlekaj i przeczytaj szczegóły tutaj wesele w hotelu warszawa – poznasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Co istotne, przy tak dużej ilości korzystnych składników jak na przykład różne witaminy, wapń, magnez czy fosfor, mają one bardzo mało kalorii. Ponadto obniżają ryzyko zachorowania na raka piersi. Za sprawą dużej zawartości kwasów omega-3 wspomagają pamięć oraz koncentrację jak i pomagają w łagodzeniu objawów depresji. Wpływają świetnie na układ sercowo-naczyniowy, jak również mogą zapobiegać cukrzycy typu drugiego. To tylko parę produktów, jednak warto od nich zacząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem – jedz zdrowo .