Polska zima – jakim sposobem ją bez problemu przetrwać i w jakie akcesoria w pierwszej kolejności należy się zaopatrzyć?

Polska zima trwa przeważnie kilka miesięcy i potrafi być wyjątkowo uciążliwa. Niskie temperatury, opady śniegu, drogi skute lodem to tylko niektóre z „atrakcji”, na które trzeba się przygotować.

Kubek termiczny

Autor: homard.net
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wyposażyć się w znakomitej jakości obuwie zimowe, ciepłe kurtki oraz szaliki i czapki. W dodatku, wskazany jest również ubiór na tak zwaną „cebulkę”. Paradoksalnie, najlepiej przed mrozem chroni założenie na siebie kilku warstw ubrań niż jednego, nawet najcieplejszego swetra. W czasie zimy znakomicie rozgrzewają ciepłe napoje. W tym celu koniecznie należy nabyć dobry kubek kalebasa termiczny z decosalon.pl, który utrzyma ich temperaturę nawet w czasie najgroźniejszych mrozów.

Trzeba jednakże pamiętać, by kubek był możliwie jak najwyższej jakości oraz szczelny, zwłaszcza gdy pragnie się go transportować w torebce czy plecaku. Wylanie się napoju mogłoby bowiem skutkować niebezpiecznymi poparzeniami oraz zniszczeniem ważnych dokumentów. W dodatku, znakomicie sprawdzają się także termosy. Oczywiście, w kubkach oraz termosach niekoniecznie trzeba przechowywać herbatę, kawę lub inne napoje. Jest to także doskonała alternatywa dla osób, które są wielbicielami zup i nic nie jest dla nich lepszą rozgrzewką niż świeża pomidorowa czy rosół.

Takie kubki sprawdzają się przede wszystkim w przypadku kiedy każdego dnia spędza się dużą ilość czasu na zewnątrz, chociażby podczas podróży do pracy, tym bardziej że zimą komunikacja miejsca nie zawsze funkcjonuje jak należy, niekiedy autobusy przyjeżdżają spóźnione. Dodatkowo, alternatywą dla kubków termicznych mogą być odpowiednie osłonki, które zatrzymują ciepło w naczyniu. Można je kupić już za kilkanaście złotych. Osoby, którym zależy na przetrzymywaniu jedzenia w prawidłowej temperaturze, mogą zastanowić się nad użytkowaniem specjalnych toreb termicznych.

Oferta tego rodzaju akcesoriów jest na tyle bogata, że z pewnością każda osoba będzie w stanie znaleźć produkt spełniający jej wymagania – nasz typ Deco Salon . W czasie mrozów pomocne okazują się specjalne rękawiczki z jednym palcem, które doskonale ochraniają przed niskimi temperaturami, utożsamiane najczęściej z rękawiczkami dla dzieci. Osoby, które nie lubią czapek powinny zastanowić się nad noszeniem nauszników. Ponadto, zimą bezwzględnie należy zabezpieczać skórę poprzez użytkowanie satysfakcjonujące jakości tłustego kremu ochronnego.