Przyjaciółce kupimy taki prezent, który będzie dla niej najlepszą pomocą w serwowaniu bożonarodzeniowych potraw

Święta zbliżają się wielkimi krokami. To czas obdarowywania swoich znajomych i członków rodziny. A zakup prezentów nie pozostaje łatwym zajęciem. I jeżeli do świąt pozostało mimo wszystko trochę czasu, to przecież Mikołajki lada dzień. Która z czterdziestolatek chce obdarować swoją najlepszą koleżankę z pracy i w ten sposób zrewanżować się za przysługę, musi się naprawdę śpieszyć. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się w tej sytuacji upominki, które osoba obdarowana użyje podczas przygotowywania lub podawania wigilijnych posiłków.

gotowanie

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ciekawą propozycją na mikołajkowy podarunek staje się zestaw do grzanego wina. Najczęściej składa się on z dużego dzbanka i kilku niewielkich garnuszków. Każdy z tych elementów jest zaopatrzony w specjalny podgrzewacz. Dzięki niemu biesiadnicy w każdym momencie mogą delektować się smakiem gorącego wina. Dla koneserów najlepiej wybrać takie zestawy, które wytworzone są ręcznie. Jeśli zastanawiamy się nad ich odcieniem, to można dyskretnie podpytać przyjaciółkę o to, jak zaprojektowała swoją kuchnię albo pokój dzienny. Otrzymane sprzęty muszą przecież łączyć się z danym wnętrzem, aby robić olśniewające wrażenie.

Podczas kolacji już pierwszego dnia świąt nasza psiapsiółka wyciągnie swój nowy zestaw do grzanego wina (zobacz: wina rpa) (komplet do grzanego wina) i w taki sposób umili momenty spędzane w gronie rodziny. Taki designerski zestaw być może stanie się przedmiotem zazdrości i niejedna kuzynka zapragnie mieć również w swojej szafce tego rodzaju przybory do podawania czerwonego wina. A dodatkowo uroczy brązowy dzbanuszek i 6 identycznych garnuszków to idealna ozdoba każdego mieszkalnego wnętrza. Każdy zauważy, że taki element dekoracyjny pozostaje na tyle uniwersalny, że spodoba się tak facetom, jak i paniom.

Mniej zniewalającym darem jest kuchenny drobiazg, którym jednakże posłuży się każda pani domu podczas świątecznej krzątaniny w kuchni. Może nim być np. łyżka do bigosu (specjalna łyżka do bigosu). Taki niepozorny przedmiot może naprawdę ucieszyć kobietę, która uwielbia raczyć członków rodziny smacznymi polskimi potrawami.Taka łyżka do bigosu jest wyprodukowana ze stali nierdzewnej. Osoby bogatsze mogą zakupić bardziej ekskluzywną wersję, czyli łyżkę ze srebra. W sklepach dostępny jest szereg innych akcesoriów do kuchni. Równie dobrze można pomyśleć o zakupie nowoczesnej cukierniczki albo komplecie typowo świątecznych kubków.
Posted in Bez kategoriiTagged