Stosowne wyposażenie do kuchni

Dobre wyposażenie kuchni jest niezwykle ważne dla wszystkich mieszkańców. Bardzo potrzebnym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęśniętym układzie od stuleci służy Chińczykom do sporządzania przeróżnych dań jak najmniejszym sumptem.

potrawy sporządzane z zastosowaniem woka mają gotować się prędko i zachowywać maksimum smaku i wartości pożywnych. Jednakże naczynie to nie jest przeznaczone tylko do dań kuchni chińskiej. Z powodzeniem jest w stanie zastąpić parę normalnych patelni i stać się najistotniejszym ekwipunkiem w całej kuchni.
Herbata Irving

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
aronia

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Wok 30cm ma wysokie ścianki, jakie są pochylone pod kątem 45-50 stopni. Muszą one być delikatne, by cała patelnia silnie nagrzewała się w kilkanaście sekund.

Jeżeli powyższy artykuł daje Ci do myślenia, kliknij tu oraz ponadto zdobądź ważne info, które też są warte zapamiętania.

Atutem woka jest jego charakterystyczny kontur, dzięki któremu do smażenia wystarczy mała ilość tłuszczu. Dzięki pochyłości ścianek fragmenty usmażonego mięsa, czy też jarzyn mogą dochodzić w nieco niższej temperaturze, a wysmażany tłuszcz opada na dno. Nóż santoku miyabi (zobacz nóż santoku miyabi) to japoński nóż inspirowany standardowym samurajskim mieczem. Jest idealnie ostry i oszałamiający stylistyką. Odznacza się idealną jakością i dokładnością wykonania, a także nadzwyczajnym wyglądem. Cenią je zarówno profesjonalni szefowie kuchni, jak i wielbiciele gotowania na całym świecie.

kawa z pianką

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Miyabi 7000 d zobacz miyabi 7000 d to wyrafinowana, bardzo wytworna kolekcja noży na wysokim poziomie.

Noże o ostrzu skalpela, idealnym wyważeniu i ergonomii zaspokoją nawet bardzo wymagających szefów kuchni. Zarówno każde ostrze, jak i nasada ma własny niepowtarzalny wizerunek i jest małym dziełem sztuki.