Dlaczego warto pić herbaty? Jaki mają wpływ na nasze zdrowie? Jakie posiadają inne plusy?

Niektórzy rozmyślają czy czerwona herbata to rzeczywiście dobra możliwość dla każdego? Na pewno nie, gdyż nie istnieje jeden zawsze działający sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Nie znaczy to jednak, że modny pu erh czy oolong nie mają żadnego działania.

Herbata Irving

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
Najskuteczniejsza dieta to taka, jaka skierowana jest na właściwe źródło namiaru wagi. Powodami zbytnio zwiększonej masy ciała są przykładowo niekorzystne nawyki żywieniowe, co znaczy spożywanie posiłków o niewłaściwych porach, niedobór zdrowej aktywności fizycznej i pożywienie za bardzo obfite w cukry i tłuszcze. Dieta oparta o pu erh lub oolong na pewno skierowana jest przede wszystkim dla osób, mających problem ze zbyt dużą obfitością tłuszczu względem spożywanego jedzenia, gdyż wzmaga metabolizm tłuszczów.

Czerwona herbata z dodatkami dzięki zwiększonej zawartości garbników, które spożywa w trakcie długotrwałej fermentacji właściwie reguluje pracę żołądka a także dawkowanie żółci przez trzustkę.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa polecane restauracje sopot z pewnością Cię zaciekawi, gdyż są na niej wiele niezwykle interesujących danych.

Powoduje to, iż z pożywienia zabierana jest znacznie duża ilość elementów pokarmowych, a przyjmowane tłuszcze posiadają zdecydowanie mniej skomplikowaną budowę. Tłuszcze tego typu są jakby dogodniej przyswajalne dla naszego organizmu, gdyż proces wydobywania z nich energii jest na pewno krótszy. Zawarte tam enzymy i teina, tak zwana herbaciana kofeina, zwiększają metabolizm tłuszczów, co sprawia, że świeżo przyswojone tłuszcze bez chwili zwłoki zostają zamienione na energię.

Długa emisja energii w takim procesie kreuje wyśmienitą okazję do używania jej na ukochane aktywności fizyczne, podróże i prace fizyczne. Takie miłe poczucie napływu sił pomaga wyrobić w sobie nawyk regularnej dawki fizycznego wysiłku. Doskonale komponuje się to w końcu z samym wyznacznikiem diety odchudzającej opartej na czerwonej herbacie.

Mrożona herbata

Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę
Warto tu także dodać, że zarówno pu erh jak i oolung gwarantują organizmowi znaczne dawki soli mineralnych czy mikro i makroelementów. W takiej sytuacji uzupełniane są ich braki wynikające z uprawianiem sportów. Tego rodzaju herbata ma odmienne zalety, przykładowo działa moczopędnie oczyszcza ciało z wytwarzanych produktów przemiany materii, a spożywanie większych ilości tego napoju znakomicie zaspokaja pragnienie. Pamiętaj, że generalnie picie herbat jest zawsze zdrowe, spróbuj więc też odmiennych typów, zwłaszcza herbat kwitnących. Więcej szczegółów przeczytasz tutaj –