Nowoczesny i zdrowy sposób gotowania we własnej kuchni

Dziś coraz częściej kuchenki na gaz i płyty grzewcze zastępują płyty indukcyjne.
Płyty indukcyjne zamieniają energię w ciepło. Ale nie na płycie, lecz w dnie garnka. Są one niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem.

Garnki do gotowania na parze indukcja

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych zalet płyt indukcyjnych jest oszczędność energii, o nawet 25 %. Płyta rozpoznaje wielkość naczynia i wpasowuje się pole obszaru grzania do pola dna naczynia. Okres gotowania zmniejszony jest do 30%. Używając płyty indukcyjnej, niwelujemy ryzyko poparzenia, ponieważ jej przestrzeń nie podgrzewa się w trakcie gotowania. Z takiego powodu korzystnie takiej płyty grzewczej w czystości jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku zwykłych kuchenek. Odpadki jedzenia spadające na płytę w czasie przyrządzania posiłku nie przyklejają się do niej. Nie musimy także martwić się nalotem, który powstaje w efekcie długiego wykorzystywania kuchenki na gaz. Nikogo nie należy przekonywać o zaletach gotowania na parze. Od lat garnki do gotowania na parze są ogromnie popularne. Tam gdzie używane są garnki do gotowania na parze indukcja okazuje się być wspaniałym uzupełnieniem naturalnego i zdrowego stylu przygotowania posiłków.
kawiarki stosowne w naszych mieszkaniach działają na kuchenkach na gaz oraz elektrycznych. Ale nie rzadko spotykamy płyty indukcyjne, które wymagają odmiennych kawiarek. Kawiarki na indukcję mają kilka cech charakterystycznych. Przede wszystkim powinni mieć albo ferromagnetyczne podłoże lub muszą być zrobione ze metalu nierdzewnego.

Ponadto takie kawiarki powinny mieć odpowiednią strukturę dna, które winno na całej powierzchni przylegać do kuchenki. Ostatnią ważną cechą jest średnica.

Masz wrażenie, że podobne posty wyjaśnią Ci lepiej tę kwestię? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (https://francraft.com/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Aby całkowicie otrzymać zadowalający efekt, kawiarka wykorzystująca indukcji musi mieć średnicę większą niż 9 centymetrów.