Gdzie możemy wypić kawę z pięknym obrazkiem na piance z mleka?

Wszyscy wiemy w jaki sposób zaparzyć małą czarną. Nie każdy jednak umie zaparzyć ją tak, że każdy, kto posmakuje kawy, zapamięta jej smak na długi czas. Jest nawet szczególny zawód, który zapewnia idealne zaparzenie tego napoju.
Zajęciem tym jest barista.

barista

Autor: F Delventhal
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem jego jest sztuka robienia wzorków na powierzchni mlecznej pianki, która zabarwiona jest mikropianką z espresso. Namalowanie rozety albo różnych podstawowych wzorów nie jest czynnością trudną, chociaż żąda wprawnej ręki i doświadczenia. Kafejki szukają baristów, jacy są biegli w tej sztuce, żeby przyciągnąć klientów do siebie oraz ich zatrzymać. Bardzo znane jest obecnie serwowanie kawy z różnorakimi alkoholami. Są to tak zwane drinki kawowe, jakie podawane są w niezwykle finezyjnych wazach, bardzo często z dodatkiem owoców. Tego typu drinki kawowe niezwykle przyczyniają się do ubogacenia oferty kawiarni. Jednym z pomysłów jest drink na podstawie espresso, który jest połączeniem żubrówki, musu z jabłek i śmietanki.
smaki

Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Barista powinien być także miłośnikiem małej czarnej. Codziennie powinien pogłębiać wiedzę, jaką ma oraz mieć pasję do tego, co wykonuje. Klient, który przyjdzie do kafejki, musi na wstępie poczuć, że człowiek, który poda mu kawę, to fachowiec, dla którego kawa (sprawdź kawa ziarnista świeżo palona) jest niepowtarzalnym napojem. Baristą może zostać każdy, bez względu na posiadaną szkołę jesli ukończy właściwy kurs. W tym momencie nie ma szkół, jakie uczą tego zawodu, zatem pozostaje płatne szkolenie.

Na tego typu szkoleniach zdobywa się wiedzę w odniesieniu do rozmaitych gatunków kawy, sposobu parzenia tego napoju czy też rozróżniania rozmaitych rodzajów mleka. W praktycznej części szkolenia, nauczyć się można jak serwować rozmaite gatunki kawy.