Dbaj o prezencję własnej restauracji!

Co jest najważniejsze w zapewne każdej restauracji? Smakowita kuchnia oraz porządna obsługa kelnerska. Jednak to nie wszystko. Trzeba również mieć na uwadze, że czymś niesamowicie ważnym jest to, aby nasza restauracja pięknie się prezentowała. Sam nie zwracam większej uwagi na takowe szczegóły – jednakże należę do mniejszości.

Urządzanie wnętrza restauracji

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym, i tak w jakiś sposób tam wnikam w wystrój restauracji, to uczucie silniejsze ode mnie. Początkowo pragnę polecić Tobie to by rozejrzeć się za jakimś projektantem wnętrz – w końcu projektant umie zaprojektować wnętrza w umiejętny sposób.

Porządny projektant wnętrz to podstawa! Ja wiem, że chciałbyś nieco sobie przyoszczędzić na projektowaniu restauracji (spróbuj swoich sił: wnetrza-ze-smakiem.pl/dobieramy-palete-kolorystyczna-na-dobry-poczatek-projektu/), a i zapewne sądzisz, iż masz niepowtarzalny gust, ale fakty są takie, że bardzo często to jest tak, iż restauracja, która w założeniu miała być z klimatem, jest po prostu kiczowata. Można śmiało powiedzieć, że to nic rzadkiego. Bez dwóch zdań klimatyczna restauracja nie jest częstym widokiem. Jadłem w zapewne wszystkich wrocławskich lokalach gastronomicznych, więc dobrze wiem o czym mówię akurat w tym momencie.

Dekoracje wnętrza w restauracji

Autor: Cameleo
Źródło: Cameleo

W dużym błędzie są tacy restauratorzy, które posiadają lokal dłuższy czas i sądzą, iż tak czy siak jakieś zmiany nie są konieczne. Trudno jednak jakoś się z tym zgodzić, bo absolutnie każda restauracja co pewien czas wymaga remontu. Takie są właśnie realia prowadzenia restauracji. Uważam, iż wykańczanie wnętrz (realizacje) to inwestycja, która w żadnym razie nie powinna być w jakimś sensie przez nas olana. Żywię wielką nadzieję, że po zaznajomieniu się z tymi radami będziesz sensowniej podchodził do zarządzania lokalem.

Chcę również niejako zaapelować – nigdy w restauracji nie powinno być za wielu stołów – niedaleko siebie. To często dostrzegane zjawisko. A w końcu klienci chcieliby spokojnie usiąść, pogadać z własnym towarzyszem. Ciężko spożywać potrawy bądź konwersować w większym ścisku. Poza tym, takowa restauracja (kuchnia libańska w Warszawie) niejako automatycznie traci trochę na jakości.

Czyli pamiętaj, że wiele zależy od ogólnego wystroju lokalu. W żadnym razie nie możesz zakładać, iż może być inaczej. Mam ogromną nadzieję, że restauracje w Polsce będą ciągle powiększały swój poziom.