Niekiedy pada pytanie, co będzie bardziej właściwe w sklepie – lada chłodnicza czy może regał? Co sądzisz, co lepiej wybrać?

Wielu posiadaczy osiedlowych sklepów spożywczych z reguły nie jest świadoma, co wybrać, czy nabyć ladę chłodniczą, a może na regał? Jawi się też pomysł, że być może najdogodniej będzie jak się kupi oba urządzenia. Z pewnością nie warto kupować „na wszelkie wypadek” nowych sprzętów, gdyż wybór dogodnego urządzenia chłodniczego pomoże w określeniu wyposażenia oraz zaznaczenie formy na sprzedaż.

Lady chłodnicze są najlepsze do pracy na stanowiskach mięsnych, lecz także wędliniarskich i nabiałowych. Czyli wszędzie tam, gdzie artykuły wybrane przez klienta kroi, waży i podaje sprzedający. Lady chłodnicze pozwalają na ułożenie na jednej poziomej płaszczyźnie ekspozycyjnej sporą ilość produktów, do których dostęp będzie miała jedynie personel. Klienci z kolei patrzą na nie przez szybę frontową i zamawiają konkretne produkty u pracownika sklepu. Urządzenia takie posiadają zazwyczaj dodatkową komorę przechowalniczą, dzięki nie personel dogodniej może wypełnić braki na wystawie.

sklep spożywczy

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com

Regały chłodnicze ułatwiają zaś na ekspozycję towarów wymagających niewielkiej temperatury w sklepach samoobsługowych. Artykuły są ustawiane pionowo na regałach, w taki sposób regał zabierze z pewnościąo mniej miejsca niż lada.

Oczekujesz na następny wpis? Chcę poinformować Cię, że moja strona jest już skończona. Zatem zapraszam do lektury.

Klienci sami mogą wybrać decydując się na artykuły, które ułożone są na regale. Równocześnie w ten sposób można sprzedawać jedynie produkty spożywcze w opakowaniach, takich jak butelki, kartony, kostki. Do najbardziej znanych krajowych wytwórców witryn i regałów chłodniczych zaliczają się Mawi, Cebea oraz Rapa. Jak więc widzimy to czy zdecydujemy się na ladę chłodniczą czy może regał, jest zależne od licznych czynników. Przede wszystkim musimy się zdecydować, co będziemy zbywać i jakiej wielkości będzie nasz sklep.

Jeśli mamy sklep mięsny to kłopotu w sumie nie ma, bo wiemy, że liczą się dobre lady chłodnicze. jeżeli z kolei mamy sklep spożywczy, to zdecydowanie kupimy ladę chłodniczą, ale prawdopodobnie regał takżebędzie niezbędny. Wszystko zależy od wielkości naszego sklepu, bo przecież większy sklep, a do tego samoobsługowy to zdecydowanie większe możliwości ekspozycyjne i aranżacyjne. Dobrze tego rodzaju sprzętu szukać online wpisując przykładowo w wyszukiwarkę frazę lady chłodnicze Poznań.