Przekąski na imprezę – w jaki sposób je zaplanować, aby znajomi byli zachwyceni zaproponowanymi potrawami?

W polskiej kulturze spotkanie z rodziną nie odbędzie się bez stołów z jedzeniem. Nie należy się z tego powodu dziwić, że obecnie w zasadzie każda osoba, która organizuje imprezę – domówkę, stara się zagwarantować zaproszonym gościom możliwie jak największą ilość potraw do wyboru. O imprezowym menu wskazane jest pomyśleć już na kilka tygodni przed wydarzeniem, żeby odszukać pomocne przepisy kulinarne.

Rzecz jasna, nie trzeba od razu przyrządzać kolacji składającej się z 5 dań, jednak smaczne przystawki zawsze są dobrze widziane. Które przepisy na przystawki należy zastosować? Przede wszystkim, warto jest określić budżet, który można spożytkować na ten cel. W ten sposób będzie prościej wybrać odpowiednie przepisy kulinarne. Jeśli nie planuje się podania obiadu bądź kolacji, przystawki muszą być trochę bardziej pożywne, by goście nie zgłodnieli.
Przekąski

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonale sprawdzają się koreczki, jakie można przygotować w zasadzie z jakichkolwiek składników, takich jak chociażby pokrojony w kostkę ser, papryka, ogórek, kostki kiełbasy lub kabanosów czy tofu. Na imprezach powodzeniem charakteryzują się poza tym małe kanapeczki, jakie można wziąć w dłonie oraz sałatki. Gospodarz powinien przygotować dla swoich gości talerze i sztućce. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest naturalnie stół szwedzki, jako że nie każdy dysponuje potrzebną ilością krzeseł oraz dużym stołem.

Czy pewne komentarze na temat (pakujmy.pl/pl/c/Reczniki-papierowe-i-czysciwa/77) naszego wpisu Cię zaintrygowały? Więc będzie nam niezwykle przyjemnie, jeśli dołączysz do nich także swe oceny.

Stół szwedzki z kolei bez problemu pozwala gościom zjeść lubiane dania.

Na dodatek, planując menu na imprezę koniecznie należy wziąć pod uwagę liczbę gości, by być w stanie przynajmniej orientacyjnie przygotować odpowiednią ilość jedzenia. Zawsze warto jest być gotowym na to, że gościom będzie dopisywał ogromny apetyt oraz mieć w zapasie dużą ilość przekąsek. Tym sposobem uniknie się kłopotliwej sytuacji, w której impreza rozkręca się w najlepsze, ale stoły zaczynają być puste. W czasie spotkań z przyjaciółmi świetnie sprawdzają się także dipy domowej roboty, które można jeść na przykład z krakersami. Podsumowując – w jaki sposób prawidłowo zaplanować menu na imprezę? Co najważniejsze, trzeba obliczyć liczbę gości oraz własne fundusze. W dodatku, zawsze w pogotowiu warto posiadać więcej przekąsek.