Najlepszy pomysł na romantyczny wieczór z ukochaną osobą

Szykując się na nastrojowy wieczór z bliską osobą, nie powinniśmy silić się na wymuszoną oryginalność. Powinniśmy wybrać stylową restaurację i zaprosić ją na romantyczną kolację. Najprostsze patenty są zawsze skuteczne. Kameralna knajpka i smaczne jedzenie to sprawdzony patent, żeby oczarować ukochaną osobę.

Dolny Śląsk wyjątkowo może chwalić się różnymi pięknymi miejscami. Które powinniśmy wybrać z atrakcyjnej palety możliwości? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasła: „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” albo „restauracja nad Odrą Wrocław”, a uzyskamy wykaz odnośników prowadzących nas do portali online różnych miejsc. Przeglądając je, zajrzyjmy przede wszystkim w galerię foto.

Restauracja

Autor: Nina Matthews Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Zobaczymy, jak restauracja (dobra restauracja sopot) prezentuje się wewnątrz, jakiego rodzaju używa sztućców i talerzy i w jaki sposób jest ozdobiona. Najlepiej wybrać na nastrojową randkę miejsce, które wybrało klasyczny aranż, subtelne barwy i skromne zdobienia, przykładowo nieduże obrazy na ścianach. Natomiast stłumione światło lub malutkie zapalone świeczki to najprostszy patent na wykreowanie romantycznego nastroju.

Restauracja

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy także uwagę na oferowane menu. Romantyczny klimat pryśnie, kiedy np. poplamimy się sosem do makaronu. Nie zaleca się również wykwintnych dań typu owoce morze. Choć eleganckie, to trudno je zjeść bez ubrudzenia się. Najlepiej wybrać sałatki warzywne i potrawy mięsne albo zupy. Jeśli jednak wciąż nie jesteśmy przekonani, jakie miejsce zarezerwować, możemy poprosić o poradę internautów. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” albo „wyjątkowa restauracja nad wrocławską Odrą”, otrzymamy wykaz linków kierujących do wielu blogów i for internetowych.

Autorzy postów polecają różne lokale, oceniają jadłospis i dodają własne fotografie. Warto się z nimi zaznajomić, jeśli szukamy niezależnych opinii. Szukając lokalu na romantyczną kolację z bliską osobą, wybierzmy miejsce eleganckie i przytulne. Zamiast dużej knajpy, lepiej zabookować stolik w kameralnej restauracyjce nad Odrą (poszerzone informacje pod linkiem). Takie położenie, kilka zapalonych świec i lampka dobrego wina zbudują niepowtarzalny nastrój.