Przyjęcie weselne – przygotujmy wszystko zawczasu, aby później nie panikować

Organizacja wesela to oczywiście dość zawiłe i skomplikowane zadanie. Z reguły jednak czeka nas ono wyłącznie raz w życiu, stąd też warto naprawdę się za to wziąć. Przecież każda para młoda chyba chce, aby dzień jej ślubu został przez wszystkich gości zapamiętany jak najlepiej. Aby tak było i żeby zaoszczędzić sobie stresów, warto zabrać się za wszystko odpowiednio wcześnie.
Kiedy jest więc właściwy moment, by zacząć planowanie? To zależy, którą część konkretnie bierzemy pod uwagę. Jeśli chodzi o rezerwację sal weselnych, to wiele z nich trzeba „zaklepać” już nawet dwa lata wcześniej.

Warto zatem ze znacznym wyprzedzeniem zacząć analizować, w jakim miejscu chcielibyśmy przygotować swoje przyjęcie weselne. Inne kwestie możemy zostawić na trochę później. Oprócz wielkości ważne jest także zlokalizowanie sali. Dobrze jeśli znajduje się ona w nieopodal kościoła. Jeśli jest to jednakże niemożliwe, weźmy pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie mieć jak dojechać na miejsce. Przygotujmy więc dla nich możliwy transport.

tort

Autor: mnemosyne888
Źródło: http://www.flickr.com

Od czego zatem zacząć? Oczywiście od dookreślenia listy gości. Najpierw przeanalizujmy, na ile osób chcemy zorganizować przyjęcie, a potem pomyślmy, kto powinien się znaleźć wśród naszych gości. Niektóre osoby będziemy musieli pewnie wykluczyć i nie będzie to łatwe. Dobrze mieć więc zapas chwil do namysłu.

Dopiero, gdy będziemy mieć listę gości, będzie można podjąć inne ważne decyzje, takie jak między innymi wybór sali, czy też ustalenie menu. Zastanówmy się, czy sporządzanie potraw powierzymy firmom zewnętrznym, czy spróbujemy chociaż po części wykonać to samodzielnie. Ta druga opcja z pewnością będzie tańsza. Dowiedzmy się także, czy w cenę sali wliczone są naczynia, sztućce, jak również pozostałe elementy zestawu, jak chociażby patera ceramiczna – patera ceramiczna idealna na tort tort dla kobiety ślubny. Wszystko to może nam się teraz wydawać drobnostkami, jednak, gdy przyjdzie co do czego, okaże się bardzo ważne.

Warto pamiętać, że dla większości ludzi już ślub sam w sobie jest wyjątkowym przeżyciem i wiąże się z dużą ilością stresu. Stąd też warto zatroszczyć się o to, by już zawczasu dopiąć wszystko na ostatni guzik. Dzięki temu, kiedy przyjdzie ten najważniejszy dzień, nie będziemy zamartwiać się o takie drobiazgi, jak to czy aby na pewno znajdzie się patera dwupoziomowa ( z dwoma poziomami, a zamiast tego skupimy się na naprawdę ważnych sprawach.