Odżywiamy się zdrowo gdy ciepło

Dzisiejszy styl życia bardzo szkodzi naszemu samopoczuciu. Zbyt dużo czasu przesiadujemy nad pracą, jesteśmy przemęczeni i rozdrażnieni. Taki stan wpływa na nasze kłopoty ze snem. Zmęczenie staramy się zniwelować sporymi ilościami napojów energetyzujących. W dodatku, nasza dieta pozostawia wiele do życzenia. Jemy zbyt dużo przetworzonej żywności. Zrezygnowaliśmy z pożywnego, domowego jedzenia na rzecz błyskawicznych dań na mieście. W naszym codziennym rozkładzie zajęć brakuje czasu na sport oraz relaks.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Okres letni to świetny moment, by odmienić ten niekorzystny tryb i nauczyć się żyć zdrowiej.

Przedstawiana tu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu ekologiczne opakowania jednorazowe, który publikuje podobne tematy.

Cała natura nam sprzyja. Po pierwsze, duża ilość słońca powoduje, że posiadamy dużo energii do życia. Oprócz tego, w tym czasie łatwiej o sezonowe warzywa oraz owoce, którymi trzeba się zajadać.

Powinniśmy przejrzeć domowe książki kulinarne oraz odwiedzić rozmaite blogi i spróbować zupełnie nowych receptur. Może się okaże, że zrobione we właściwy sposób jarzyny wcale nie są takie złe. Przekonajmy się do ciepłych zup, które są niezwykle ważne dla naszego układu trawiennego. Zaleta letniej metamorfozy jest fakt, że nie mamy chęci na tłuste i ciężkie potrawy. Możemy zatem szaleć do woli z warzywami.

Sezon letni to także prawdziwy festiwal owoców, które powinniśmy jeść w każdych ilościach. Przemycajmy je do naszej codziennej diety w dowolnej formie. Będą doskonałym składnikiem lekkich deserów. Jeżeli jednak troszczymy się o linię i nie chcemy złapać nadprogramowych kilogramów, można wykorzystać jakiś zamiennik cukru.

jedzenie latem

Autor: Jaime Olmo
Źródło: http://www.flickr.com

Znajdziemy ich całe mnóstwo. Ostatnio niezwykle modna jest stewia, która jest kilkaset razy słodsza od cukru, a prawie wcale nie zawiera zbędnych kalorii. Doskonale w tej roli sprawdzą się również naturalne słody, syrop daktylowy, czy cukier brzozow. Wielu ludzi do słodzenia używa miodu, który wprawdzie zwiera więcej kalorii od cukru, ale nie burzy równowagi mineralnej organizmu.

W lecie warto zaprzyjaźnić się z ruchem na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna w połączeniu z odpowiednią dietą przyniesie nam wspaniałe wyniki w zaskakująco szybkim okresie.

Zobacz więcej na temat pomysł na obiad!