Odchudzanie nie daje efektów? Musisz wypróbować sprawdzone przepisy kulinarne

Nie możesz zapiąć suwaka w sukience? A może twoje ulubione dżinsy musisz schować na półkę, gdyż nie możesz wcisnąć ich przez uda? To bezsprzeczne sygnały, że musisz zacząć się odchudzać.

jedzenie

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Niestety nie wszyscy potrafią samemu walczyć z otyłością, a podstawowa przyczyna tkwi w nieodpowiednich posiłkach. Z naszego talerza na pewno powinna zniknąć kiełbasa z grilla, co wcale nie oznacza, że mamy jeść bez smaku. Dania w czasie diety mogą być równie smakowite, wystarczy poznać wypróbowane przepisy kulinarne – sprawdź tutaj.

Zacznijmy od śniadania. Kanapki z wędliną oraz z żółtym serem warto jest zastąpić rześkimi koktajlami. W zależności od pory roku dobieramy sezonowe warzywa oraz owoce. Zimą najbardziej smaczne, a jednocześnie pełne witamin są koktajle z owoców cytrusowych, które przyspieszają metabolizm, np. koktajl z grejpfruta, pomarańczy oraz płaskiej łyżeczki miodu, jeśli chcesz stłumić gorzki smak grejpfruta. Na wiosnę natomiast można na co dzień pić coś nowego, m.in. pyszne koktajle z botwinki, pietruszki, pomidorów albo sałaty. Do każdego z nich dodaj jeden z owoców, a drugą porcję bez wątpienia chętnie zabierzesz na drugie śniadanie. Na obiad idealne będą warzywne zupy. Jeśli przejadły ci się tradycyjne przepisy, wypróbuj zupę krem, na przykład z dyni, brokułów albo z zielonego groszku.

Dzięki szczypcie przyprawy chili, tak jak dzięki cytrusom, dodatkowo pobudzisz przemianę materii. Kolacja też nie musi wiać nudą, starczy tylko przyszykować kolorowe sałatki. Do najsmaczniejszych i małokalorycznych sałatek należą np. te z gotowaną piersią kurczaka. Można do nich dodać sałatę, awokado, kukurydzę lub system zarządzania środowiskiem jabłko. Dopraw je przyprawami, polej jogurtem naturalnym bądź sokiem z cytryny – i fantastyczna kolacja ucieszy wszystkich domowników.

Jeżeli zatem nie wiesz, dlaczego odchudzanie nie przynosi efektów, kłopot bez wątpienia tkwi w posiłkach, jakie do tej pory zjadałeś. Ten artykuł opisuje to szerzej. Nie zapominaj, że nadprogramowe kg są nie tylko powodem niechcianych zmian w wyglądzie, lecz także mogą być źródłem wielu chorób. Dolegliwości nie występują od razu, ale każdy następny kilogram to coraz większe obciążenie stawów, które prędzej czy później będą nam dokuczać, wzrost ciśnienia oraz poważniejsze zagrożenie schorzeniami powiązanymi z układem krążenia. Dlatego już teraz udaj się do sklepu po zdrowe, lecz smaczne składniki, a przyszykujesz na obiad znacznie lżejsze danie.