Pokale do piwka

Piwo to jeden z bardzo chętnie i najczęściej wypijanych napojów wyskokowych, cieszących się ogromną powszechnością na całej kuli ziemskiej. Niejeden smakosz piwa ma swoje ulubione odmiany i gatunki. Jedni preferują mocne piwa, inni decydują się na subtelniejsze, z większym albo mniejszym posmakiem goryczki, piwa jasne lub ciemne, w końcu popularne słodkie piwa smakowe czy napoje piwne rodzaju radler.

Kufle do piwa

Źródło: garneczki.pl

Perspektyw jest rzeczywiście bardzo dużo. Schłodzonym piwem z miłą chęcią orzeźwiamy się w gorące, letnie dni bądź ogrzewamy grzańcem w mroźne wieczory. Bez względu na to, jaki wariant wybieramy, powinniśmy pamiętać o stosownym sposobie podawania chmielowego napoju. Nieodzownym wyposażeniem domowego barku są, zatem kufle i pokale do piwa. W tym przypadku również mamy wiele opcji, bardzo ważne jest jednakże to, ażeby pamiętać, że należy wystrzegać się kufli mocno rozszerzających się do góry, w których piwo szybciej traci aromat i prędzej opada pianka.

W pubach, knajpkach i karczmach piwo na ogół serwowane jest w szklanych kuflach – z uchem albo bez (chociaż według co poniektórych smakoszy te drugie to już szklanki do piwa, zwłaszcza zalecane do piw pszenicznych, które przed podaniem najkorzystniej zwilżyć chłodną wodą, by łatwiej się nalewało). Szklane kufle mogą być wytworzone z grubego, tłoczonego szkła albo z cieniutkiego, dostępne są w przeróżnych pojemnościach, najczęściej 0,33 l, 0,5 l i 1,0 l (w naszym kraju nadal mniej znana jest angielska pinta). Porządne uszy nie tylko poprawiają komfort spożywania piwa, ale również powodują, że kufel jest szalenie wygodny w trakcie wznoszenia toastów. Piwosze nierzadko wybierają także kufle drewniane, a czasem nawet metalowe. Do pięknie pachnącego grzanego piwa bardzo dobrze sprawdzą się grube kufle kamionkowe i kufle ceramiczne.

Piwo częstokroć serwowane jest również w delikatniejszych, wytwornych pokalach. Pokal jest specyficznym typem szklanego naczynia w kształcie kielicha na nóżce. Pokale do piwa nadają się też do serwowania słodkich koktajli czy co poniektórych napojów wyskokowych. Jednakowo dobrze pasować będą do napojów piwnych wykonywanych na bazie lemoniady. Występują w mniejszych pojemnościach – 0,2 l, 0,33 l i 0,5 l. Co poniektóre gatunki piwa wymagają specjalnej oprawy – mniej standardowych szklanek bądź kieliszków typu snifter (koniakówki) czy tulipan. Choć pośród smakoszy piwa obowiązują pewne reguły dotyczące utartych metod podawania określonych piw, w rzeczywistości wiele zależy również od specyficznych preferencji i przyzwyczajeń. Dla co poniektórych niezastąpione nieustannie pozostaną tradycyjne i ponadczasowe kufle do piwa (link).

Kufle i pokale są wspaniałym pomysłem na podarunek dla prawdziwych piwoszy – i to na najróżniejsze okoliczności. Ogromną popularnością cieszą się piwne zestawy dla fanów piłki nożnej czy śmieszne kufle z nadrukiem.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę naszym intrygującym wpisem? Rewelacyjnie. Tym samym zapraszamy – kliknij w źródło i przenieś się do kolejnej strony po fakty.

To rozpowszechniony wybór na świętowanie osiemnastych urodzin, wieczór kawalerski czy obronę pracy magisterskiej. Niezależnie od okazji, pamiętać należy, że ulubiony trunek za każdym razem smakuje najlepiej w doborowym towarzystwie.

Posted in Bez kategorii